Post Image

Ülkemiz maalesef COVID-19 ile tanışalı çok zaman olmadı. Öncelikle şifa, sabır diliyorum. Tüm dünya çaresizken bizler ne yapabiliriz bilemiyorum, fakat herkes evine kapanırsa 3 ayda bu iş biter diye düşünüyorum. Ohal varmış gibi davranın. Ancak böylelikle bu sorun çözülebilir. Aşıların yakın zamanda çıkması demek ön görülemeyen semptomlara sebebiyet vermesi demektir.

Son zamanlarda bilen bilmeyen bir çok kişi bir takım önlemler tarifi yapmakta. Yetmezmiş gibi hastaneye gittiğinizde yüzünüze bakmadan ilaç yazan doktorlar durumu basitleştirmekte. Kimi sorumsuzca hayatına devam edip gizli taşıyıcı konumunda veba saçarken, kimisi evine kapanıp panik atak depresyon modunda.

Doktora “yurt dışına çıkmadım fakat yurt dışından daha önce gelenlerle sürekli haşır neşirim” dediğimde önemi yok siz çıkmamışsınız gibi aptalca cevaplar alıyorum. İyi niyetli ve eğitimli doktorlarımızı tenzih ediyorum. Üstelik sağlık bakanlığı sitesindeki bir kaç soru silsilesi de ne kadar geri kalmış bir ülke olduğumuzun göstergesi.

Her kafadan bir ses çıkıyor. Kendi hijyeninizi sağlayın 2 metreden fazla kimseye yaklaşmayın ve asla kalabalık ortamlarda bulunmayın. Aptalca sebeplerle hastaneye gitmeyin. Sağlık çalışanlarımız da şu anda gerçekten zor durumda.

Aşağıda Corona ile ilgili çevirisi yapılmış kitabı paylaşıyorum, aşağıdaki linktede orijinal hali bulunmaktadır.

Rabbimden sağlık ve şifa diliyorum.

Türkçe versiyonu İNDİR

İngilizce ve Çince Versiyonu indir